Участь учнів школи в районній конференції, присвяченій 50-річчю Академмістечка

Особлива подяка Євгенії Білоус, Анні Малаховій та Ірині Савчук.

15 квітня 2015 року в Святошинському центрі позашкільної освіти (в музеї історії Святошинського району міста Києва) відбулась історико-краєзнавча конференція, присвячена 50-річчю Академмістечка.

Під час конференції довгожителі поділились спогадами про перші роки Академмістечка. В виступах згадали і про видатних науковців місцевих інститутів: металофізика Віталія Гридньова, металурга Віктора Єфімова, хіміка Леоніда Кільського, петролога-геохіміка Миколу Семененка, геофізика Серафима Субботіна, металознавця Івана Францевича.

Учні спеціалізованої школи №200 підготували розповідь про вчених і патріотів, іменами яких названі вулиці Академмістечка: про вклад в розвиток науки Володимира Івановича — українського філософа, природознавця, мислителя, засновника геохімії, біогеохімії та радіогеології, космізму, одного із засновників Української Академії наук; про Миколу Олександровича Семашка, під керівництвом якого успішно проводилася робота по боротьбі з епідеміями, закладені основи охорони здоров'я, створені системи охорони материнства і дитинства, охорони здоров'я дітей та підлітків, мережа науково-дослідних медичних інститутів;  про Миколу Миколайовича Доброхотова, який працював в АН УРСР, спочатку в Інституті чорної металургії, а з 1955 року — в Інституті використання газу в комунальному господарстві і промисловості АН УРСР і наукові досягнення якого були відзначені У 1997 році заснуванням  Національною Академією наук України  Премії НАН України імені М. М. Доброхотова, яка вручається Відділенням фізико-технічних проблем матеріалознавства НАН України за видатні наукові роботи в галузі металургії та матеріалознавства; про Миколу Федоровича Краснова, небесного аса, що тільки в небі над Запоріжжям збив 11 фашистських літаків; про мужність Феодори Пушиної - медсестри, що загинула рятуючи поранених із палаючої будівлі.

Особливу ж увагу учні присвятили вулиці Василя Стуса, адже спеціалізована школа №200 виборола право носити ім’я Василя Стуса - Героя України, поета, правозахника і правоборця, творчість якого була висунута на здобуття Нобелівської премії і який всім своїм жертовним життям наближав незалежність України.

Також під час конференції з власними літературними доробками  виступили святошинські поети, серед яких була і юна поетеса Анна Малахова із спеціалізованої школи №200. Її вірш наповнений щирою любов’ю до своєї малої Батьківщини.

Я народилась і живу на Академмістечку

Тут проходить усе моє життя.

Ці вулиці знайомі ще з малечку,

Лиш тут я уявляю майбуття.

Я закохалась у прекрасні ночі,

Що з друзями я влітку проводила,

Я закохалась у озера очі,

Де спокій знаходила.

Багато дитсадків, майданчиків і стадіонів –

Їх для нашого комфорту створили.

Академмістечко – найкращий з мікрорайонів!

Щоб мені не говорили!

Тут жив і творив великий поет,

На честь якого вулицю і школу назвали.

Його важка доля – не секрет,

Василь Стус гідний похвали.

Вчених багато тут працювали –

У всьому світі їх знають.

Вернадський, Палладін, Семашко їх звали –

У кожній державі їх поважають.

На вулицях наших завжди порядок –

Сміття не забудемо кинуть в смітник.

Буде пишатись кожен нащадок:

Академмістечко – наче квітник!

Кожна дитина змалечку знає,

Що місця  кращого в світі нема.

Життя і науку вона тут пізнає –

Пишаємось ми недарма.

Создан 16 апр 2015