Спеціалізована школа №200
імені Василя Стуса

Вечір пошанування пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС
 

23 квітня 2015 року з метою пошанування пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та розвитку екологічної компетентності учнів в спеціалізованій школі №200 пройшов вечір «Пробач нас, Земле».


29 років страшна Чорнобильська трагедія відгукується у серцях українців гірким смутком, скорботним болем, невимовною тугою. Говорять, що з роками біль притихає, але в пам'яті народу ця страшна подія закарбувалася назавжди. Адже чорною стрічкою вона перетнула життя мільйонів. Одна мить змінила долі міст, сіл, людей, підприємств, перекреслила все нажите, винесла вирок багатьом долям. Нанесла і фізичні, і духовні рани, які не загояться ніколи.


Минуло 29 років, а чорний день Чорнобильської трагедiї продовжує об'єднувати всiх одним спогадом, однiєю печаллю, однiєю надiєю.

Та скільки б не сплинуло часу, ми будемо  пам'ятати  тих, хто пiшов у вогонь, - вони увiйшли у стогiн i душу, болем зчорнену до дна. Якби не люди, які пожертвували собою, щоб ліквідувати наслідки аварії, то не було б і всіх нас. Ми, українці, повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо. 


Рахунок буде 904. Всiх поiменно у незабуття. 
I буде суд, який поверне вiру, 
Та не поверне молодi життя. 
Хто квiтень наш отак пiдступно зрадив, 
Що стiльки горя, аж рида весна? 
I хто тепер такiй бiдi зарадить?! 
Щоб жив Днiпро i щоб жила Десна.


Під час вечора присутні переглянули фрагменти документальних стрічок про перебіг подій на Чорнобильській АЕС, про мужніх чоловіків і жінок, які вважали ліквідацію аварії своїм обов’язком і зупинили пожежу, про сучасний стан колись затишного міста – Прип’яті. А ще звучали вірші, вірші про тих і до тих, хто сплатив страшну ціну за життя інших. І  щирі сльози, пролиті за цвітом української нації - як знак нашої шани, нашої пам’яті, нашої вдячності. 

 

 Создан 24 апр 2015