Урок пам’яті “З присвятою замордованим голодом…”.

Ти кажеш, не було голодомору,

І не було голодного села?

А бачив ти в селі пусту комору,

З якої зерно винесли дотла?

Як, навіть, варево виймали з печі

І забирали прямо із горшків,

Окрайці виривали з рук малечі

І з торбинок нужденних стариків?

(Дмитро Білоус).

27 листопада 2015 року з метою гідного вшанування загиблих від геноциду українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом; поглиблення  знань учнів про Голодомор як геноцид Українського народу; виховання почуття стурбованості долею невинних жертв тоталітарного режиму, навчати сприймати чужу біду та біль як свій власний в спеціалізованій школі №200 пройшов Урок пам’яті “З присвятою замордованим голодом…”.

Під час Уроку  учнів  документальні фільми про трагічні події 1932-1933 рр. та 1946 р., ознайомились з жахливою інфографікою смертності та народжуваності в 1932-1933 р.р., зачитали спогади людей, які пережили ті стражденні і згорьовані роки. Для багатьох українців голодомор – це частина історії роду, тому школярі поділились розповідями своїх рідних бабусь та дідусів про те, як вони вижили, як раділи весні і першим зеленим листочкам; про страх голоду, якій поселився в їх душах назавжди; про трепетно-шанобливе ставлення до хліба.

В шкільні бібліотеці була підготовлена виставка друкованих матеріалів «Голодомор. 1933 рік». Велику увагу привернула до себе «Національна книга  пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні». Мартиролог звучить поминальними дзвонами над закатованими і ненародженими хліборобами, поетами, вченими, співаками.

І завтра свічки запалять всі, хто відчув біль української землі за своїми дітьми.

Создан 27 ноя 2015