Звітує гурток українознавців

PINCHUK ART CENTRE – ЦЕ МІЖНАРОДНИЙ ЦЕНТР СУЧАСНОГО МИСТЕЙТВА ХХІ СТОРІЧЧЯ

Юні кияни 2-в класу та їх батьки перебували в Центральному діловому районі міста Києва.

Палац спорту – найбільша в Україні крита спортивно-видовищна споруда (138х78х18,5 м) розташована біля Черепанової гори.

Наші погляди зосередилися на багатофункціональному комплексі «Гулівер». Це один з найвищих хмарочосів міста Києва, адже має 33 поверхи загальною висотою 141 м!

Ось ми і на вулиці Басейній. Назва походить від басейну-фонтану, спорудженому у 40-х роках ХІХ ст. поблизу Бессарабської площі. Саме у цьому місці зливалися два струмки – Хрещатицький і Кловський. Вулиця розташовується в Печерському районі біля підніжжя Печерської височини. Довжина 300 м. Парна сторона вулиці належала Либідській частині, а непарна – до Двірцевої поліцейської частини.

Екскурсійна група підійшла до колишнього будинку фабриканта   М. Аристархова (вул. Басейна, 12), який у радянський час був значно перебудований.

Ми зупинились не випадково біля меморіальної дощки  Н. Й. Осташинського (1927 – 2004): «У цьому будинку в 1982 – 2004 роках жив Заслужений учитель України Осташинський Наум Йосипович, засновник та незмінний керівник першої в Україні всесвітньовідомої дитячої художньої студії» (скульптур А. Кущ, відкрито 14 травня 2011 р.).

Юні екскурсанти та дорослі мали можливість спостерігати протилежні сторони вулиці Басейна, будинки якої є пам’ятками архітектури, історії та містобудування.

Бессарабський ринок – критий ринок з торговою площею 896 м². Розташований на Бессарабській площі. Було збудовано 1910 – 1912 роках.

Сімейна неділя в PinchukArtCentre (вул. Басейна, 2-а) розпочалася незвично з контролю-перевірки на наявність зброї, ножів чи вибухових речовин. Зустрічала нас всіх екскурсовод Вероніка.

Але декілька слів про самий музей – Міжнародний центр сучасного мистецтва «PinchukArtCentre» відкрито у вересні 2006 року його засновником українським бізнесменом Віктором Пінчуком (який з 2013 року прийняв «Клятву дарування» засновану Білом Гейсом у 2010 році).

Загалом у нас сьогодні була рекордна кількість екскурсантів – 38! Найменшій юній киянці було лише 1 рік! (рис. 3).

Для учнів шкіл і студентів в PinchukArtCentre розробили спеціальні екскурсії, адаптовані до віку й освітніх потреб учасників. Щоб записати групу на екскурсію, керівнику-організатору слід заповнити заявку, яку можна знайти на сайті (http://pinchukartcentre.org/ua/) або на рецепції арт-центру.

Володимир Яценко

27.03.16                                                                             v.iatsenko@mail.ru

Создан 04 апр 2016