Знайомство з весняним лісом

з життя 2-В класу

Юні кияни 2-в класу розпочали серію знайомства зі складною будовою і взаємодією лісових систем із знайомства з весняним лісом, яке співпало із запланованою датою чергової зустрічі.

Тепла погода сприяла проведення незвичайного уроку для другокласників та їх батьків у лісовій школі (40 екскурсантів!).

Насамперед, діти записали у своїх щоденниках мандрівок правила поведінки у лісі та ознайомились з небезпечними несподіванками у лісі.

Це власне був наш перший похід вихідного дня за межі Києва. Тож обов’язковою умовою проведення незвичайного уроку у лісовій школі стала похідна аптечка.

Урок 1. Орієнтування на місцевості за допомогою компасу.

Людина стоїть на відкритій місцевості, і охоплює поглядом навколишній простір, на край якого ніби опирається небесний звід. Лінія, яка обмежує кругозір спостерігача і називається лінією горизонту (рис. 1).

По-перше, ми ознайомилися з причиною виникнення магнітних полюсів на елементарному рівні. По-друге, навчилися користуватися компасом (рис. 2).

Урок 2. Ярусність у лісі.

Просторову структуру рослинного світу лісу визначає закономірний розподіл наземних і підземних органів рослинних компонентів за ярусами. Ярусна будова рослинності у лісі є певним видом пристосування рослин до максимального використання енергії сонячних променів. Наприклад, у мішаному лісі виділяють 4 яруси.

Юні дослідники вивчали листопадний опад дуба, а також лісову підстилку (рис. 3).

Урок 3. Первоцвіти – провісники весни.

На нашому шляху зустрічалися і первоцвіти – гусяча цибулька, медунка, ряст і сон-трава.

Зробивши «смачний» відпочинок на природі (рис. 4), дітки під мудрим керівництвом Марії Андріївни та під звуки її чарівної сопілки стали водити веснянки пританцьовуючи у такт музики. Але це неможливо описати словами, краще переглянути відео☺

Короткі батьківські поради, щодо майбутнього планування засвідчили всіляку підтримку авторської системи В. С. Яценка художньо-естетичного виховання другокласників. Тож, наступна наша зустріч на Пейзажній алеї і до неї слід ретельно підготуватись. Але це вже інша сторінка нашої історії…

Володимир Яценко

10.04.16                                                                             v.iatsenko@mail.ru