ПЛЕНЕР МАЙБУТНІХ ХУДОЖНИКІВ

Розпочиналася наша весняна екскурсія-пленер у метро «Золоті ворота», де якраз проходила виставка дитячих малюнків організована Київським метрополітеном на тему «Правила безпечної поведінки в метро».

Другим об’єктом нашої пізнавальної пішохідної екскурсії став дохідний будинок Фрідріха Міхельсона (вул. Володимирівська, 47). Будинок збудовано за проектом академіка архітектури В. І. Сигучова у стилі ренесанс.

У цьому будинку була приватна польська жіноча гімназія і дитячий сад, де працював Януш Корчак. А також з 1891 по 1901 роки на третьому поверсі розміщувалася школа рисування Миколи Мурашка. Сьогодні це пам’ятка архітектури під № 123.

Ми не можемо оминути яскравої сторінки з художнього життя міста Києва без рисувальної школи Миколи Мурашка. Адже Київська рисувальна школа Миколи Мурашка – перший навчальний художній заклад в Києві заснований 1875 році художником-педагогом Миколою Івановичем Мурашко на кошти мецената Івана Терещенка.

На цьому ж будинку (вул. Володимирська, 47) 20 листопада 2012 року розмістили меморіальну таблицю Івана Григор’єва присвячену Янушу Корчаку (справжнє ім’я Генрик Гольдшміт), який у роки І Світової війни (1914 – 1917) служив лікарем у трьох дитячих будинках Києва. На сьогоднішній день зберігся лише цей будинок (і той значно перебудовано).

Вже біля центральної будівлі Служби безпеки України на вулиці Володимирській екскурсанти з цікавістю досліджували скульптурну композицію «Козак-переможець», присвячену українським захисникам, які обороняють рідну землю в АТО (рис. 1). Відкрили пам’ятник напередодні Дня Незалежності 24 серпня 2015 року.

У день планової екскурсії для юних киян місто влаштувало справжнє свято-подарунок – VI Всеукраїнський фестиваль писанок, який відкрито напередодні на Софійській площі (рис. 2).

Програма Всеукраїнського фестивалю писанок різноманітна – арт-перфоманс презентація 374 авторських писанок на виставці «374 Художники». Яйця виготовлено зі склопластику (розміри 67х52 см). Після завершення фестивалю 9 травня найкраща писанка за вибором журі поїде у Ватикан в дарунок Папі Римському Франциску.

І ось, нарешті, Пейзажна алея! Це зона відпочинку створена 1980-тих роках на місці оборонних валів Верхнього міста. Входить до заповідника «Стародавній Київ» і охороняється ЮНЕСКО (рис. 3).

В 2004 році Міністерство закордонних справ України вирішило всупереч забороні будуватися в історичній частині міста і протестам громадськості звести багатоповерховий будинок з басейном на даху. Громадська ініціатива «Збережи старий Київ» ініціювала створення на місці майбутнього будівельного майданчика будинку МЗС України відкрити дитячий ландшафтний парк на Пейзажній алеї. Відкриття парку відбулося 13 листопада 2009 року. Скульптор Костянтин Скретуцький створив героїв казок новели «Аліса в країні чудес».

Пейзажна алея знаходиться в одному з найбільш мальовничих куточків Києва – звідси відкривається унікальна панорама на Поділ та лівий берег Дніпра. Тож ми рекомендуємо всім юним киянам та їх батькам частіше її відвідувати і відпочивати.

Пленерний живопис склався у результаті роботи художників на відкритому повітрі, а не в майстерні. Тож юні кияни-художники мають можливість увічнити у своїх малюнках рідне місто – Київ.

Нижче представляємо орієнтовний план організації пленера на Пейзажній алеї.

ПЛЕНЕР НА ПЕЙЗАЖНІЙ АЛЕЇ

МЕТА: розвивати в гуртківців художньо-образне мислення та вміння застосовувати здобуті знання і уміння на практиці, які необхідні для творчого самовираження юної особистості й естетичної оцінки навколишньої дійсності; формувати цілісний художньо-естетичний образ Києва та розвивати почуття національної гордості за рідне місто; створення атмосфери свободи, творчого натхнення і виховання естетичних поглядів та смаків, розширення їх кругозору в області мистецтва.

ЗАВДАННЯ: здійснити вибір місця і тематики для проведення пленеру з урахуванням правил техніки безпеки і наявних навчальних матеріалів (простих та кольорових олівців, гумки, акварельних фарб, паперу та ін.).

Тематика завдань з рисування на пленері

Замальовки олівцем міських фрагментів

Замальовки кущів, дерев і т. д.

Замальовки архітектурних фрагментів, пам’ятних місць

Замальовки фрагментів парків і скверів

Короткострокові етюди міського пейзажу

РЕЗУЛЬТАТИ:

-         створення живописного твору в жанрі натюрморту, портрету, пейзажу, сюжетно-тематичної композиції, тощо;

-         участь у виставці творчих робіт гуртківців на тему «Моє місто – Київ».

Про участь учнів 2-в класу у виставці творчих робіт на тему «Моє місто – Київ » в наступному огляді.

Володимир Яценко

24.04.16                                                                             v.iatsenko@mail.ru

Создан 28 апр 2016