ЧОМУ МИ ЛЮБИМО КИЇВ?

В неділю, 25 вересня цього року до творчого об’єднання «Юні кияни» долучилися учні 8-а класу на чолі Наталії Василівни та окремих батьків. Даний захід був організований спеціалізованою школою № 200 спільно з Національним музеєм історії України. Мета заходу – ознайомити учнів 8-а класу з історією часів Київської Русі, діяльністю видатних особистостей, як князь Володимир Великий та Ярослав Мудрий; батькам показати можливості використання чудових природних, архітектурних й історичних особливостей рідного міста – Києва.

Екскурсія традиційно розпочалася від пам’ятки архітектури і монументального мистецтва «Золотих воріт» (рис. 1). Учні з батьками дізналися про коротку історію будівництва Золотих воріт в 1019-1026 роках. Хоча в літописах зазначається дата 1037 рік. Це унікальна пам’ятка оборонного зодчества часів Ярослава Мудрого (ХІ ст.). Незважаючи на те, що до наших днів дійшло лише дві майже зруйнованих стіни відчувається, що задум відтворити початковий вигляд Золотих воріт власне вдався. В 1982 році було відкрито збудований над руїнами воріт павільйон-музей.

Друга зупинка відбулася біля славнозвісної «Софії Київської» - національного заповідника. Сучасні дослідники датують найвизначнішу пам’ятку української архітектури та монументального живопису ХІ ст. 1011 роком. Хоча не всі історики, археологи підтримують цю дату початку будівництва собору. Але в 2009 році на 35-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було визнано, що Софію заклали у 1011 році і роком святкування її 1000-ліття оголосили 2011 рік. У 1990 році собор з ансамблем монастирських споруд занесені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

І ось ми біля Національного музею історії України, де нас радо зустрічають (рис. 2). Нашим чудовим екскурсоводом була Людмила Павленко, завідувачка екскурсійним відділом музею. Перед нашими очима промайнули археологічні знахідки кам’яної доби,  мідного віку, Північного Причорномор’я, Скуфії і Сарматії (рис. 3).

В п’ятому залі учні 8-а класу вже самостійно вивчали історію України та рідного міста – Києва (рис. 4). Зацікавилися експозицією музею і батьки восьмикласників (рис. 5). Тож ми висловлюємо особливу вдячність Наталії Василівни, Людмилі Віталіївні, батькам та учням, які бажають дізнатися про величні сторінки славної історії.

Закінчуючи розповідь про недільну мандрівку в тисячолітню історію Києва наведемо слова всесвітньовідомого французького письменника Оноре де Бальзака про наше рідне місто: «Навіть, якби у мене не було друзів, що жили б поблизу Києва, все одно я поїхав би до Києва в інтересах літератури та етнографії».

З вами був невтомний мандрівник-краєзнавець

Володимир Яценко v.iatsenkо@mail.ru

Пишіть – зустрінемось!