Екскурсія 4. Музичний театр на Подолі

Дитячий музичний театр – мистецтво синтетичне, в якому органічно взаємодіють література, живопис, архітектура, скульптура, музика, хореографія. Так, написав про музичний театр І. М. Назаренко. І це насправді чудово вилилося в музиці польського композитора Богдана Павловського, хореографії Генріха Майорова балету «Білосніжка та семеро гномів» за мотивами казки братів Грім.

ДО розуміння «по долу» тобто низини, у долині Дніпра кияни зверталися ще в часи написання відомої пам’ятки літератури Київської Русі «Слово о полку Ігоревім» ХІІ століття, де згадується Поділ як розвинутий торгівельно-ремісничий район Києва. Це відомі Гончарі, Дігтярі, Кожум’яки та Торжище, яке в різні періоди називали сучасну Контрактову площу (Ринкова площа (Х ст.), Олександрівська площа (ХІХ ст.), Червона площа (ХХ ст.)).

РЕ КОНСТРУКЦІЯ архітектурних об’єктів. У 1998 році було розпочато реконструкцію Нового контрактового будинку (1815 – 1817) спроектовано архітектором Андрієм Меленським, його тодішню посаду можна прирівняти до сучасної посади головного архітектора Києва.

МІ ЖНАРОДНИЙ РЕЗОНАНС свого часу набула неординарна постать українського філософа Григорія Савовича Сковороди (1722 – 1794). Юні кияни спробували пізнати основні риси мандрівного філософа у пам’ятникові Григорію Сковороді (рис. 1).

ФА НТАСТИЧНЕ відродження, так можна назвати відновлення роботи першого в Східній Європі вищого навчального закладу Києво-Могилянської академії в 1991 році на території Братського монастиря. Саме комплекс споруд Києво-Могилянської академії (ансамбль Братського монастиря) XVII – ХХ століть сформував на Подолі цілий квартал (кампус) студентського братства.

СОЛЬ НА музика видатного випускника Києво-Могилянської академії прославила її не лише в Україні, ай за її межами. Ця музика київського композитора Артема Веделя (1767 – 1808).

ЛЯ ЛЬКОВИЙ дім хореографії відкрили ми на подільській вулиці Межигірській, 2 – Музичний театр на Подолі. І ось таїнство балету Б. Павловського «Білосніжка та семеро гномів» (рис. 2).

СІ (лат. si ) одна із семи назв нот завершує незвичайну екскурсію за лаштунками театру. Юні дослідники-театрали познайомилися з Білосніжкою (Юлією Кузьмич) та Королевичем (Микитою Сергеєвим) та гномами Мудрунчиком (Олексієм Захарченко), Стидунчиком (Ілля Темченко), Чихунчиком (Миколою Варвалюком) та іншими дійовими особами. Виконавці балету отримали театральну премію «Київська пектораль-2006» у номінації «Краща вистава для дітей», що і підтверджують позитивні емоції сучасних юних глядачів (рис. 3).

В цьому році ми досягли кількісного рекорду відвідування – сорок чотири екскурсантів!

Дізналися про Будинок культури «Харчовик» який було зведено 1931 – 1933 роках архітектором Миколою Шехоніним у стилі – конструктивізму, де переважають залізо, бетон, скло, а також декоративні елементи – графіка, фриз та плакат. Планування здійснено як профспілковий будинок працівників м’ясоконсервної промисловості. Будівля є рідкісним зразком громадської споруди перехідного етапу від конструктивізму до радянського неокласицизму.

З вами був невтомний мандрівник-краєзнавець

Володимир Яценко v.iatsenkо@mail.ru

Пишіть – зустрінемось!