Спеціалізована школа №200
імені Василя Стуса

Микола Воронін зустрівся з учнями спеціалізованої школи №200
 

"Під час війни я знайшов Україну. 

Це мій найцінніший урок".

(М.Воронін)

 

В спеціалізованій школі №200 відбулась зустріч учнів школи з кіборгом, співаком та поетом Миколою Вороніним.

Бурхливих подій з несподіваними поворотами в житті Миколи Вороніна  вистачить не на одну книгу: в 1997 році – студент природничого факультету Києво-Могилянської Академії за спеціальністю «Фізика», який закінчив в 2002 році з дипломом бакалавра за спеціальністю «Фізика» та дипломом спеціаліста за спеціальністю «Комп’ютерні технології»; а в 2004 році отримав диплом тієї ж академії за спеціальністю «Екологія»; захворів на рак – і студенти та випускники КМА зібрали кошти на три операції, остання з яких відбулась за місяць до Помаранчевої революції і Микола, відчуваючи, що на вулиці відбувається щось надзвичайне,  достроково виписався з лікарні і зі ще свіжими швами приєднався до протестів. Опісля прийшло розчарування. В цей час Микола захопився книгами російського письменника Володимира Мегре і став «Сонячним бардом», разом з товаришами – співаками, поетами, музикантами – протягом 6 років об’їхав Україну, Росію, Білорусію та Литву. «Сонячні барди» виступали в дитячих будинках, тюрмах, на вулицях та в електричках. А ще був екопроект, робота в ПТУ, підтримка перших проросійських мітингів в Донецьку.

А потім – доброволець батальйону «Донбас», захист донецького аеропорту, бої, поранення і смерть бойових побратимів.

Вірші Миколи Вороніна – це вірші від учасника цієї війни, який з перших днів пішов захищати свою країну зі зброєю в руках. Це вірші про війну, про емоції, про боротьбу, про любов до своєї країни та про біль втрати. Це пам’ять, яку необхідно зберегти для наших нащадків.

      З розповіддю про свій життєвий шлях, про плани на майбутнє, з віршами прийшов Микола Воронін до учнів. Щоб поділитись, щоб не забули, щоб розуміли.

 Создан 23 янв 2018