Літературно-меморіальний будинок-музей «Хата на Пріорці».

На виконання Указу Президента України "Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка" № 257/2012 від 11 квітня 2012 року та з метою поглиблення знань про  внесок Тараса Григоровича Шевченка у розвиток української державності та культури 5  лютого 2014 року учні 7-Г класу спеціалізованої школи №200  відвідали літературно-меморіальний будинок-музей «Хата на Пріорці».

Головним експонатом музею є стара хата, в якій поет мешкав в серпні 1859 року під час останнього перебування в Києві перед від'їздом до Петербургу. Два тижні Шевченко насолоджувався привітністю місцевих жителів, навколишнім садом, українською піснею, пріорчанською дітворою. А влаштоване дивакуватим квартирантом свято ласощів для своїх маленьких друзів увійшло до найсвітліших місцевих легенд. Кобзаря на Пріорці звали просто — «дядько Тарас». Зі сльозами його проводжали до Петербурга та згадували потім усе життя цю щасливу зустріч, передаючи своїм дітям світлі спогади про українського генія, як про безмежно добру, щиру, сердечну, доступну та рідну людину. А хату  стали називати «Тарасовою».Нині там створено музей, який отримав назву «Хата на Пріорці».

Упродовж всіх років музей поповнювався новими експонатами: старими поштовими листівками, руш­никами, одягом, іконами, меблями, ужитковими речами — все це допомагає відтворити атмосферу тих далеких днів, коли тут перебував Тарас Шевченко. Переступивши поріг цієї затишної світлиці, Вас відразу огортає щира вдячність тим, хто зберіг і відтворив цей будиночок, освячений присутністю українського генія і пророка.

Відвідання музею стало подією для учнів, адже вони побували в хаті, яка несе світлу поетову енергетику, окутує добротою і ніби занурює в хвилі поезії.

Создан 07 фев 2014