Спеціалізована школа №200
імені Василя Стуса

Бібліотечні уроки «Т.Шевченко – художник»
«Малярство – це німа поезія, а поезія – промовисте малярство».

 Леонардо да Вінчі

На виконання річного плану роботи школи та з метою ознайомлення учнів з багатогранністю таланту великого сина українського народу – Тараса Григоровича Шевченка – в спеціалізованій школі №200 пройшли бібліотечні уроки «Т.Шевченко – художник».

Жагуча пристрасть до малювання визначила майбутній життєвий шлях Шевченка. Втікши від кирилівського дяка, він намагається втілити своє бажання стати малярем у дяків-богомазів  навколишніх сіл. У далекому від України Вільні юного художника-самоука сікли різками за те, що, захоплений малюванням, він посмів «виявити непослух» до свого пана.

Вивчення художньо-мистецької творчості Т. Шевченка є нескінченним, як нескінченною є спроба осягнення його таланту. Природний геній, аналітичний розум, глибока інтуїція, тонке відчуття оточуючого світу дали можливість Т. Шевченкові відчути дух романтичної епохи і створити образи, де слово трансформується у живописний образ і навпаки – візуальний образ продовжує і доповнює слово. Т. Шевченко – творець українського графічного портрета, національного краєвиду, митець, який увів нові соціальні теми в українське образотворче мистецтво, перший в Україні академік гравірування. Його художня творчість справедливо розглядається і вивчається як новаторство в українському мистецтві.

І саме для ознайомлення учнів 6-х класів з мистецькою спадщиною Кобзаря і зібрали їх в затишній залі бібліотеки. Учні розглянули  репродукції картин Т.Г.Шевченка,  з зацікавленням вислухали історію їх створення. А потім занурились в світ малювання – адже саме так можна найкраще відчути радість від творчості.

В подальших планах класних керівників – відвідування Національного музею Тараса Шевченка, в якому експонуються близько 200 робіт Кобзаря (графіка та живопис).

 

 Создан 28 фев 2014