Спеціалізована школа №200
імені Василя Стуса

Правовий брейн-ринг
20 березня 2014 року в рамках декади з правознавства з метою формування в учнів правової культури громадянина України, що насамперед передбачає свідоме ставлення до своїх прав і обов'язків перед суспільством і державою, закріплених у Конституції України, глибокої поваги до законів і правил людського співіснування, готовності дотримуватися й виконувати закріплені в них вимоги, що виражають волю та інтереси народу, в спеціалізованій школі відбувся правовий брейн-ринг між учнями 9-х класів «Я – громадянин України».

Державна національна програма «Освіта» («Україна XXI століття») серед пріоритетних напрямів вдосконалення виховання передбачає усвідомлення глибокого взаємозв'язку між ідеями свободи, правами людини та її громадянською відповідальністю. Тому формування правової культури у молодого покоління є одним із найважливіших компонентів  національного виховання.

Під час брейн-рингу учні продемонстрували свої знання з правознавства аж в 6 конкурсах. Найбільш емоційним був конкурс «Ситуація», під час якого розглядались ситуації, в які може потрапити кожен. Учні розглядали різні варіанти розв’язання проблем та обирали найбільш оптимальний з правової точки зору.

Для кожної людини важливим є усвідомлення не тільки своїх прав, але й усвідомлення своїх обов'язків. Конкурс «Права-Обов’язки» допоміг згадати, які саме права і обов’язки мають учні загальноосвітньої школи. Адже право на безкоштовну освіту, користування спортзалами та бібліотеками школи породжує і обов’язки – старанно вчитися, берегти шкільне майно, дотримуватись норм і правил поведінки в школі тощо.

Згадали ведучі і про мудрі вислови, які відображають норми сучасного законодавства. Як часто звучить «Не спійманий – не злодій», «Рука руку миє, шахрай шахрая криє», «Який вчинок, така й кара». Народ влучним слівцем точно висловив головну суть законів.

Перемогу на ринзі святкував 9-В клас; тільки на 2 бали відстали від них учні 9-Г класу. А третє місце посіли команди 9-А та 9-Б класів.

Одна із норм законодавства говорить: «Незнання закону не звільняє від відповідальності». Сподіваємось, що знання дозволить уникнути ситуацій, пов’язаних з порушенням певних норм права.  

 Создан 24 мар 2014