Районний конкурс читців поезій Василя Стуса

7 квітня  о 14.00 спеціалізована школа №200 імені Василя Стуса традиційно приймала учасників районного конкурсу читців поезії В.Стуса, в ході проведення якого учні  демонструють не лише майстерність художнього  прочитання його творів, а й виявляють глибину розуміння мужності поета-борця.

Спеціалізована школа №200 виборола право носити ім’я Василя Стуса - Героя України, поета, правозахника і правоборця, творчість якого була висунута на здобуття Нобелівської премії і який всім своїм жертовним життям наближав незалежність України. Більше десяти років в школі проводиться пошукова робота з дослідження маловідомих сторінок життя поета. Сьогодні школа має достатньо матеріалів, які систематизовані  і оформлені у літературно- краєзнавчий музей поета Василя Стуса. Краєзнавчий, бо він жив і  творив свого часу у святошинському Академмістечку неподалік школи, літературний, бо Василь Стус - поет не лише своєї драматичної епохи. Він – знакова постать у загальноєвропейському контексті, про що свідчать збірки його  творів, видані в багатьох країнах.

Саме до музею Василя Стуса гостинно запросили всіх, кому близьке слово поета, хто співживе з поетовим болем, вірою, прагненнями. А кількість учасників конкурсу щорічно зростає. Цього року 40 конкурсантів представляли 30 шкіл Святошинського району.

Зі словом про значення поезії в житті людини до учасників дійства звернулася директор школи Алєксандрова Тетяна Миколаївна. Привітання виголосив Лауреат премії імені Василя Стуса, актор, бард, письменник Кирило Булкін, який презентував свій моноспектакль «Верни до мене, пам'яте моя» (за матеріалами життя та творчості В. Стуса).

І зазвучали вірші поета. Конкурс відкрили представники школи-господаря – Анастасія Бас з поезією «Весь обшир мій 4 на 4» та Анастасія Біляєва з «У порожній кімнаті». "Не любити тебе не можна" виконали Ліненко Данило та Соловйова Анастасія (сш №197), "Останній лист Довженка" – Іван Супрун (ЕКО №198) та Надя Кагарлицька (сш №140), "Змагай, знеможене життя" - Анастасія Бельчик (гімназія «Академія»), "О, земле, втрачена явись" – Ігор Сіренко (сш №185), "Така хрустка, така гучна уся моя кімната" – Степан Олійник (сш №50), "Слово" – Настя Булакова (гімназія «Євроленд»), "Весь обшир мій 4 на 4" – Аня Поляцько (сш №317), "Чого ти ждеш" – Олександра Ковальчук (сш №235),  "О, земле, втрачена явись" – Анжеліка Матвійчук (сш №76), "Плач небо, плач, плач" – Сергій Васильковський (сш №304),  "Церква Святої Ірини" – Тимур Ткачук (сш№253), "Довкола тиша…" – Лавренко Лілія (сш №140), "Прозайки, поети, патріоти" – Андрій Маринич (сш №13) та багато інших поезій звучали в затишній атмосфері музею.

Впродовж конкурсу поетичне слово чергувалось з піснею. Пісню на слова Василя Стуса «Жертва музики» представили на суд слухачів учениці сш №205 Ольга Лазаренко та Севда Керімова. Літературну композицію  "Листи до сина" презентували учні сш №196, поєднавши в своєму виступі уривки із листів та вірші, що звучали як заповіт.

З заключним словом виступила методист науково-методичного центру РУО Вернигора Ольга Іванівна. Вона високо оцінила рівень підготовки конкурсантів. Переможці отримають нагороди від районного управління освіти.

Віриться, що наші переможці та дипломанти будуть удосконалюватися, розвиватися і стануть справжніми УКРАЇНЦЯМИ. А інакше й бути не може, адже вони читали і вчили вірші Василя Стуса, а прочитавши Стуса – негідником не станеш.

Список учасників конкурсу

Навчальний заклад

Прізвище

Назва твору