Свято Покрови.

16 жовтня 2014 року з метою навчити учнів шанувати народні традиції, пов'язані   зі святом Покрови; прослідкувати історію появи свята в християнському та народному календарі; розглянути   обряди, пов'язані зі святом Покрови; спонукати учнів замислитись над глибинною сутністю народних традицій; переконати дітей в необхідності берегти традиції, у яких втілюється самобутність українського народу, в спеціалізованій школі №200 відбулась виховна година «Свято Покрови», яку підготували учні 10-Б класу.

Дослідники вважають, що культ Покрови - покровительки й заступниці - сформувався на основі давніх культів слов'ян-язичників на честь жіночого божества продовження роду (Лади, Живи). Відгомін цього культу добре простежується в дівочих заклинаннях - молитвах, приурочених до цього свята.

В народі існує безліч легенд про те, як ощедрює Покрова дівчат своєю ласкою. Вона милостива до тих, хто слухався й шанував батька-матір, переймав неньчину науку до праці, охайності, підтримував духовну і фізичну чистоту. Але Покрова була непоступливою, якщо юнка зневажала моральні звичаї, нехтувала традиційними законами суспільного життя, ці дохристиянські сюжети, що збереглися в народній пам'яті, віддзеркалюють виховничо-повчальні настанови до ідеалізованого образу жіночої статі як охоронниці родинного життя. Не випадково в українському побуті образ жінки завше посідав вагоме місце.

І, як багато інших християнських свят, свято Покрови стало більше ніж християнським. Ввібравши в себе і християнські, і язичницькі корні, воно стало частинкою культури та традицій українського народу.

Особливо шанували на Україні Покрову запорозькі козаки. Вона була їхньою заступницею у далеких походах. її зображення завжди було на хрестах, які носили козаки. Священною для кожного козака на Січі була Покровська церква, від порога якої січовики вирушали на захист рідної землі і куди з подякою за порятунок поверталися після походів. Після зруйнування Січі запорожці захопили з собою за Дунай і образ Пресвятої Покрови.

Тож до Дня українського козацтва і підготували учні 10-Б розповідь про витоки та історію цього свята.

Создан 21 окт 2014